A Dávid-naptár nem sok jót ígér: Percek vannak hátra a jó időből

Dávid Mihály nyíregyházi vízépítő mérnök, az ország legismertebb magánmeteorológusa közel fél évszázada készíti napra lebontott meteorológiai prognózisát, amit szabadalmaztatója után, Dávid-naptárnak hívnak. Módszerének lényege, hogy a Hold járásával hozza kapcsolatba az időjárás-változást. Jóslatait százezrek követik nemcsak itthon, a Kárpát-medencében is. Évente legalább kétszer mindig megkérjük arra, hogy mondja el, mire számíthatunk időjárás tekintetében. Az utolsó negyedévre nem sok jót ígér.

 

– Most már rohamosan fog lehűlni a hőmérséklet, igazából „percek” vannak hátra a jó időből. A hónap hátralévő napjaiban éjszaka +5, nappal pedig 15 fokos hőmérséklet várható, ami még mindig kellemesnek mondható ahhoz képest, hogy alig egy hónap múlva pedig már télies őszre számíthatunk – magyarázta prognózisát Dávid Mihály.