A cigánybűnözés és megélhetési gyermekvállalás ellen emelte fel szavát a Mi Hazánk

A cigánybűnözés és megélhetési gyermekvállalás ellen emelte fel szavát a Mi Hazánk
Apáti István tartott sajtótájékoztatót

A Mi Hazánk a rend pártján címmel tartott sajtótájékoztatót Apáti István, a párt országgyűlési képviselője.

A péntek délutáni eseményen az egyik plakátjuk előtt a politikus azt mondta, egy nemzeti radikális párt számára kiemelkedően fontos, hogy Magyarországot magyar többségűnek tudjuk megtartani a következő generációk számára is, amiért fontos rendet tenni, például a magyar-cigány együttélés kérdésében is. Apáti hangsúlyozta, ők az egyedüliek, akik nem szavazóbázisnak használják a cigányságot, egyben bártan ki merik mondani, hogy létezik cigánybűnözés, megélhetési gyermekvállalás. Ezeket szerinte a lehető leggyorsabban meg kell szüntetni akár a rendvédelem, a büntetés-végrehajtás eszközeivel, illetve a harmadik gyermektől a munkaviszonyhoz kötött szociális és családtámogatási ellátások rendszerével. A képviselő szerint mindez különösen aktuális Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, hiszen a magyarság népességfogyása és a cigányság népességrobbanása a megye elnéptelenedéséhez, a magyar többség megszűnéséhez vezethetnek.

Apáti István, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője kiemelte:

Éppen ezért tartja fontosnak a Mi Hazánk Mozgalom, hogy akár a cigánybűnözés megfékezése, akár a megélhetési gyermekvállalás felszámolása, akár a szociális visszaélésekkel kapcsolatos, azokat felszámolni törekvő intézkedések bevezetése nem várathat magára, mint ahogy a bentlakásos iskolák, vagy az oktatásban a szegregáció alkalmazása is megkerülhetetlen megoldások.