A Doros kvintett, a Szent Efrém Férfikar és a Pro Musica Leánykar hangversenye

A Doros kvintett, a Szent Efrém Férfikar és a Pro Musica Leánykar hangversenye
A Szent Efrém Férfikar a Doros Kvintettel ad közös koncertet. (Fotó: internet)

A világhírű moszkvai Doros Kvintettet május 3-án, pénteken 18 órától Nyíregyházán, a Kodály Zoltán Általános Iskolában a Szent Efrém Férfikarral adnak közös ortodox húsvéti koncertet.

A világhírű moszkvai Doros Kvintettet a Vörös téri Vaszlij Blazsennij Székesegyházban szinte minden nap megcsodálhatják az oda látogatók, ám most először mutatkoznak be Magyarországon. Május 3-án, pénteken Nyíregyházán, a Kodály teremben Szent Efrém Férfikarral adnak közös ortodox húsvéti koncertet, ahol a Keleti Egyház legszebb nagyheti és húsvéti dallamai hangzanak majd el a Szentföldtől és Szíriától Moszkváig, Grúziától Kárpátaljáig. Tradicionális ősi liturgikus énekek mellett jelentős bolgár, orosz, olasz, magyar, ruszin és ukrán mesterek - Balakirev, Boksay, Degtarjev, Diletsky, Hristov, IppolitovIvanov, Rachmaninov, Schiavo és Sáry - műveit hallhatja majd a közönség.