90. születésnapja alkalmából köszöntötték Takács Kálmánt, városunk szépkorú polgárát
Fotó: Trifonov Éva

A jubileumi köszöntésen Magyarország Kormánya és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának emléklapját Jeszenszki András közgyűlési képviselő és Somogyi Katalin, a Szociális és Köznevelési Osztály munkatársa adta át az ünnepeltnek.

Kálmán bácsi Anarcson született parasztcsaládból származik, öten voltak testvérek. Már gyerekkorában eldöntötte, hogy tanító lesz, ezért is jelentkezett Nyíregyházára a tanítóképzőbe. Beregdarócon és Ilken is tanított, itt ismerkedett meg a feleségével, 2 gyermekük született Zsuzsa és Zsolt. A lánya Nyírpazonyban lakik a családjával, fia pedig Budapesten lakik és dolgozik. A családban már 4 unoka és 1 dédunoka született. Kálmán bácsi 50 éve él Nyíregyházán, a művelődéspolitika volt a szakterülete, sokat dolgozott azért, hogy Nyíregyházán legyen egyetem és színház. Szabadidejében idősek klubjába szokott járni.

Kapcsolódó galéria

Szépkorú köszöntése - Takács Kálmán