53 érmet - köztük 17 aranyat - szereztek a Sportcentrum úszói Miskolcon

53 érmet - köztük 17 aranyat - szereztek a Sportcentrum úszói Miskolcon

17 aranyat, 18 ezüstöt és 18 bronzérmet szereztek az NYSC úszói a Miskolcon megrendezett XXV. Testvérvárosok Kupa és Nemzetközi Úszóversenyen.

- A magyarok mellett román és szlovák klubokkal színesített versenyen indultunk nagy csapattal. Sok kis versenyzőnknek ez volt az 
első komoly  versenye. Kovács Attila és Kelemen Ottó tanítványai közül  kiemelkedett Gyetkó Lili, Gyetkó Fruzsina, Dajka Gréti és Papp Sára. Kovács Rita és az én tanítványaim remek formát mutattak. Hatházi Dóra, Szurovcsják Ivett, Trizner Olivér és Tajthy Milán is hozták a "kötelezőt", de a frissen igazolta új úszónk Dóbes István is élete első " A" kategóriás versenyén az élen végzett. Minden tanítványunkra büszke vagyok
- mondta Urbin Tamás az NYSC úszó szakágának vezetője.

XXV. Testvérvárosok Kupa Nemeztközi Úszóverseny XXII. Bitskey Zoltán Emlékverseny Miskolc, 2019. november 15-16.

100 m lány gyors
Nyílt
1. Hatházi Dóa 0:57,55
4. Kiss Anasztázia 1:02,55
11. Molnár Kitti 1:04,3
13. Fekete Vivien  1:04,95

2008-2009
16. Papp Sára 1:18,00
28. Horváth Zsófia Bíborka 1:27,29
31. Varga Nikolett 1:31,45

2010
11. Dajka Gréti 1:32,49
12. Nagy Csenge 1:33,71

2011
1. Gyetkó Fruzsina 1:25,08
2. Gyetkó Lili 1:25,38
5. Szabolcsi Alma 1:29,3

100 m fiú gyors
Nyílt
3. Trizner Olivér 0:52,98
7. Dóbus István 0:55,38
8. Lengyel Áron 0:56,17
15. Szakács Adorján 0:57,79
17. Tajthy Milán 0:58,17
20. Barna Kristóf 0:59,65
23. Nagy Márton 1:00,46
26. Garai Balázs 1:01,24
29. Csernyik Dániel 1:02,77
38. Radványi László 1:06,28


2007-2008
10. Barkó Áron  1:06,08
15. Márton Marcell 1:10,01
28. Radványi Nándor 1:44,86

2009-2010
7. Keczán Noel 1:17,21
10. Lengyel Zalán 1:22,42
16. Kozma Csanád 1:25,64

100 m lány mell
Nyílt
1. Szurovcsják Ivett 1:10,83
4. Barna Bianka Dorottya 1:16,59
16. Lénárt Zsófia 1:28,15

2008-2009
6. Papp Sára 1:31,36
14. Varga Nikolett 1:44,22
16. Horváth Zsófia Bíborka 1:44,72

2011
3. Szabolcsi Alma 1:44,20
4. Gyetkó Fruzsina 1:45,99
7. Gyetkó Lili 1:50,27

100 m fiú mell
Nyílt
4. Barna Kristóf  1:11,32
6. Ónodi Gyula 1: 13,09
14. Nagy Márton 1:19,66
15. Ványi Dávid 1:20,46

2009-2010
3. Lengyel Zalán 1:39,13

100 m lány hát
Nyílt
3. Sebők Vivien 1:13,30
4. Veress Fanni 1:13,54
8. Kiss Anasztázia 1:14,11
9. Molnár Fruzsina 1:16,23
12. Lénárt Eszter 1:18,18

2008-2009
7. Nagy Nikolett 1:29,01
19. Varga Nikolett 1:37,99

2010
7. Nagy Csenge 1:44,55
8. Dajka Gréti 1:46,36

2011
2. Gyetkó Fruzsina 1:36,13
4. Szabolcsi Alma 1:45,82

100 m férfi hát
Nyílt
6. Lengyel Áron 1:06,11
9. Nagy Márton 1:08,05
13. Ványi Dávid 1:10,14
16.Csernyik Dániel 1:13,73

2007-2008
5. Barkó Áron Balázs 1:17,01

2009-2010
5. Keczán Noel 1:25,78
11. Kozma Csanád 1:30,14

100 m l. pillangó
Nyílt
2. Veress Fanni 1:07,35
3. Molnár Kitti 1:07,53
6. Sebők Vivien 1:08,98
13. Babicz Barbara 1:15,67
17. Fekete Vivien 1:18,60
19. Lénárt Eszter 1:19,84

100  m l. pillangó
2008-2009
6. Nagy Nikolett 1:34,00

2010
2. Nagy Csenge 1:43, 79

2011
1. Gyetkó Lili 1:38,97

100 m fiú pillangó
2. Trizner Olivér 0:57,37
11. Szakács Adorján 1:02,97
15. Tajthy Milán 1:04,80

2007-2008
5. Barkó Áron 1:15,29
9.  Márton Marcell 1:20,47


2009-2010
2. Keczán Noel 1:27,08
6. Kozma Csanád 1:37,46

400 m l. vegyes
1. Hatház Dóra 5:00, 57
6. Veress Fanni 5:17, 92
7. Barna Bianka Dorottya 5:24, 33
12. Lénárt Zsófia 5:48, 35
13. Fekete Vivien 5:55,49

2008-2009
5. Nagy Nikolett 7:01,78

400 m fiú vegyes
8. Ványi Dávid 5:05,26

800 m l. gyors
1. Kiss Anasztázia 9:27,63
2. Molnár Kitti 9:43,00

2007
1. Lénárt Eszter 10.20, 83
4. Molnár Fruzsina 10:38,83

1500 m fiú gyors
1. Tajty Milán 16:41,70

2006
2. Csernyik Dániel 17:57,19

2007.
3. Barkó Áro Balázs 19:37,92
4. Márton Marcell 19:39,59

200 m fiú gyors
4. Lengyel Áron 2:02,48
9. Szakács Adorján 2:03,87
12. Tajthy Milán 2:04,87
19. Csernyik Dániel  2:13,64
28. Radványi László 2:20,74

2007-2008 Bitskey Zoltán Emlékverseny
9. Barkó Áron2:23,82
12. Márton Marcell 2:30,18
10. Radványi Nándor 2:47,07

2009-2010
8. Keczán Noel 2:53,05

200 m  l. gyors
1. Hatházi Dóra  2:05,32
3. Kiss Anasztázia  2:13,71
7. Molnár Kitti 2:18,59
13. Fekete Vivien 2:23,14
17. Lénárt Eszter 2:25,93
20. Lénárt Zsófia 2:27,25

50 m fiú pillangó
Nyílt
5. Szakács Adorján 0:28,52
8. Barna Kristóf 0:29,31
12. Garai Balázs 0:30,38

2007-2008 Pászti Csaba Emlékszám
7. Barkó Áron Balázs 0:33,91
10. Márton Marcell  0:36,35

2009-2010
2. Keczán Noel 0:36,89
6. Lengyel Zalán 0:40,0
11.Kozma Csanád 0:44,31

50 m l. pillangó
1. Hatházi Dóra 0:28,38
2. Veress Fanni 0:30,77
3. Molnár Kitti 0:30,92
4. Sebők Vivien 0:31,15
7.  Kiss Anasztázia 0:32,77
10. Csikós Petra 0:33,82
13. Babicz Barbara 0:34,90
14. Fekete Vivien 0:34,99
16. Molnár Fruzsina 0:35,33
17. Lénárt Zsófia 0:35,79

50 l. pillangó
2008-2009
15. Varga Nikolett 0:48,22
16. Horváth Zsófia Bíborka 0:48,41

2010
1. Nagy Csenge 0:42,85
4. Dajka Gréti 0:47, 66

2011
1. Gyetkó Fruzsina  0:38,91
2. Gyetkó Lili 0:40,40
6. Szabolcsi Alma 0:48,30

200 m fiú mell
9. Ványi Dávid 2:52,48

2009-2010
4. Lengyel Zalán 3:33,26

200m lány mell
3. Barna Bianka  Dorottya  2:48,33
4. Gyetkó Fruzsina 3:46,42
5. Gyetkó Lili 3:54,58

50 m fiú gyors
Nyílt
3. Dóbus  István 0:25,29
7. Barna Kristóf 0:26,87
8. Szakács Adorján 0:27,04
12. Garai Balázs 0:28, 55
18. Radványi László 0:30,76

2007-2008
8. Barkó Áron Balázs 0:31,73

2009-2010
8. Keczán Noel 0:36,83

2011
4. Hajtmann Péter Mátyás 0:45,4

50 m lány gyors
3.  Szurvocsják Ivett 0:28,86
7.  Barna Bianka Dorottya 0:29,91
9. Veress Fanni 0:30,29
10. Molnár Kitti 0:30,44
11. Fekete Vivien 0:30,91
13. Csikós Petra 0:31,01
17. Babicz Barbara 0:32,53

2008-2009
17. Horváth Zsófia Bíborka 0:38,06
18. Nagy Nikolett 0:38,13
24. Varga Nikolett 0:41,58

2010
5. Nagy Csenge 0:40,64
10. Dajka Gréti 0:42,45

2011
3. Gyetkó Lili 0:38,41
5. Szabolcsi Alma 0:40,58

200 m fiú hát
2. Tajthy Milán 2:18,22
8. Ványi Dávid 2:28,33

2007-2008
8. Radványi Nándor 3:01,28 

2010
6. Nagy Csenge 0:48,20

2011
2. Gyetkó Fruzsina 0:44,37
3. Gyetkó Lili 0:45,67
8. Sazbolcsi Alma 0:50,28

4x50 m l. gyorsváltó
2. NYSC ( Szabolcsi Alma, Nagy Csenge, Gyetkó Lili, Gyetkó Fruzsina)

400 m fiú gyors
4. Tajthy Milán 4:17,13
10. Csernyik Dániel 4:35,78
19. Radványi  László 4:57,02

2007
5. Márton Marcell 5:07,54

400 m lány gyors
3. Kiss Anasztázia 4:36,04

2007 Kriston Orsolya Emlékszám
1. Lénárt Eszter 5:02,11
2. Fekete  Vivien 5:06,86

Fotó: Barna Kristóf