29 rajt, 24 érem - jól szerepeltek a nyíregyházi úszók Hajdúszoboszlón az Árpád Kupán

A Nyíregyházi Sportcentrum úszóinak egy része a hajdúszoboszlói Árpád Kupán töltötte a hétvégéjét. De milyen jól is tették, hiszen 12 versenyző, 29-szer rajthoz állva 13 arany-, 5 ezüst- és 6 bronzérmet szerzett. 200 méteres számokban méretették meg magukat az úszók.

Hatházi Dóra: 200 gyorson, 200 háton és fő számában a 200 pillangón nem talált legyőzőre a korosztályában, sőt az egész mezőnyben sem. 200 mellen kirándulva harmadik helyezést ért el.
Cserfalvi Olaf: még óvatosan versenyezve, de annál nagyobb odaadással Olaf 200 háton és 200 pillangón is aranyérmet szerzett, maga mögé utasítva az egész mezőnyt több testhosszal.
Kovács Péter: 2005-ös korosztályban 200 gyorson első helyezést ért el, 200 háton és 200 pillangón második lett, 200 mellen magát próbára téve 5.-nek ért célba.
Lengyel Áron: korosztályában megnyerte a 200 pillangót, második lett 200 gyorson, és bronzérmet szerzett 200 háton.
Tajthy Milán: 200 háton legyőzhetetlenül repesztett be a célba, míg 200 gyorson harmadikként csapott be.
Szakács Adorján: 2004-es versenyzőnk újra magára találva, nagyon szép egyéni csúcsokkal szerzett érmeket, 200 gyorson aranyat. 200 háton pedig ezüstöt.
Kis Anasztázia: 200 gyors és 200 hát, 2004-es korosztály koronázatlan, de aranyérmezett királynője lett.
Veress Fanni: két bronzérmet is szerzett korosztályában, egyiket 200 gyorson, másikat 200 háton.
Ványi Dávid: 2006-osként újra és újra megújulva 200 háton első lett, 200 pillangón második és 200 gyorson harmadik.
Csikós Petra: 200 hát kiemelkedő aranyérmese, 200 gyorson pedig a dobogóról lecsúszva 4.-ként csapott célba.
Csernyik Dániel: 200 gyorson 5. lett, 200 mellen tesztelve magát 6.-ként ért célba, 200 háton pedig egyéni legjobbjával 8. helyezést ért el.
Versenyzőink jövő hétvégén, két helyszínen is színre lépnek. Míg Cserfalvi Olaf Lengyelországban áll rajtkőre a Visegrádi Négyek versenyén edzőjével, Gyula Sándorral, addig a csapat másik része Békéscsabán tesz bizonyosságot állóképességükre az Országos Medencés Hosszútávúszó Bajnokságon, Urbin Tamással és Kecskés Evelinnel.