24 érem Németországból - jól szerepeltek a Nyíregyházi Sportcentrum úszói

24 érem Németországból - jól szerepeltek a Nyíregyházi Sportcentrum úszói

Egy nagyon mozgalmas és eredményes hétvégét tudhatnak maguk mögött a Nyíregyházi Sportcentrum úszói, akik 14-en az 53. ISTKA Nemzetközi Úszóversenyen vettek részt Kralsruhéban. A hétvégi mérleg 9 arany, 6 ezüst és 9 bronzérem.

-A csapatot külön dicséret illeti, hogy az összetett csapatversenyben a 39 csapatból az ötödikek lettünk és ezt azért is emelném ki, mert mi csak a gyermek és serdülő korcsoportos úszóinkkal vettük fel a versenyt a felnőttekkel felállókkal szemben. – nyilatkozta Urbin Tamás, a Nyíregyházi Sportcentrum úszó szakág vezetője.

Aranyérmesek: Molnár Kitti, Csernyik Dániel, Ványi Dávid, Sebők Vivien, Veress Fanni
Ezüstérmesek: Lénárt Zsófia, Fekete Vivien, Nagy Márton, Barkóczy Roland
Bronzérmes: Molnár Fruzsina

Minden nyíregyházi versenyző egyéni csúcsokkal és remek élményekkel térhetett haza.