10 órától írták a központi felvételit az általános iskolások

10 órától írták a központi felvételit az általános iskolások

Ma 10 órától írtak központi középfokú felvételi vizsgát a 9. évfolyamra, a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, továbbá az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkező diákok.

Központi írásbeli vizsgát csak a gimnáziumok és a szakgimnáziumok írhatnak elő. A 2018/2019-es tanév felvételi eljárásában 425 középiskola (64%) határozta meg egy vagy több feladatellátási helyén, hogy a hozzájuk jelentkező tanulók előzetesen részt vegyenek a központi írásbeliken.

A felvételizők a magyar nyelvi és a matematikai írásbelin is 45-45 percet kaptak - ezzel tantárgyanként 50-50 pontot szerezhetnek.

Arról, hogy a kijavított dolgozatokat mikor lehet megnézni a központi írásbeli vizsgát szervező középiskola igazgatója az iskola honlapján, valamint az írásbeli vizsgák megkezdése előtt tájékoztatja a diákokat.

 

eduline.hu