Zöld Város program

A nyíregyházi közgyűlés áprilisi határozata értelmében az önkormányzat pályázatot nyújtott be a Zöld Város kialakítása elnevezésű programra. Ennek a programnak a része a Benczúr és Bessenyei tér, illetve a Bujtosi városliget komplex fejlesztése, a Kiskörút mentén található városi tulajdonú zöldfelületek fejlesztése, a Bujtos és Bocskai utca közötti szakaszon, a Bocskai utca- Nagykörút-Kiskörút közötti részének felújítása, illetve kerékpárút kiépítése. Ezt összekapcsolnák a Szent István úti kerékpárúttal a Béla utcán keresztül. A projekt tartalmazza még az Arany János utca zöldfelületi rendezését, valamint az Arany János és Vörösmarty tér között az Érpatak partjának zöldfelületi fejlesztését, és a város közösségi kerékpáros rendszerének kialakítását is.

 

KERÉKPÁRKÖLCSÖNZŐ ÉS SZERVÍZÁLLOMÁS

 

Rendes Sándor, a Polgármesteri Hivatal szóvivője elmondta, a tervek szerint ennek a kerékpáros rendszernek a kiszolgáló központja és szervízállomása lesz a Bocskai út 16. szám alatt álló épület, a mellette álló telken pedig kerékpárkölcsönző állomást alakítanak ki. Ezzel végleg rendezni tudják a korábban az önkormányzat által megóvási szándékkal megvásárolt épület sorsát, és egy újabb, a városkép szempontjából értékes, régi épületet mentenek meg az utókornak. A sikeres pályázat esetén a munkák már jövőre elkezdődhetnek. A projekt tervezett összköltsége 1 milliárd 250 millió forint.

Szoboszlai Tibor