Zero Waste workshop – A Nyíregyházi Foglalkoztatási Paktum című projekt kapcsán rendezik meg a programot

A Nyíregyházi Foglalkoztatási Paktum című projekt kapcsán helyi termék- és szolgáltatásfejlesztési tevékenység keretében tartanak rendezvényt, Zero Waste workshop - Az első lépések a hulladékmentesebb élet felé címmel.

A workshop célja, hogy a résztvevők megismerjék a Zero Waste – hulladékmentes/csomagolásmentes mozgalmat, és annak előnyeit. Hogyan lehet ezt a mindennapokban alkalmazni, miért fontos a hulladék csökkentése; hulladékmentes háztartás kialakítása; tudatosság és a környezetvédelem.

Környezetbarát szépségápolás; Szépségápolás környezettudatosan. Zero Waste a szépségiparban

Napjainkban egyre nagyobb figyelmet kap a környezet védelme és a hulladékcsökkentés fontossága. Ha környezettudatosan gondolkodunk, megpróbáljuk ökológiai lábnyomunkat minimálisra csökkenteni azzal, hogy lehetőleg minél kevesebb szemetet termelünk, azt szelektíven gyűjtjük, és utánajárunk a lehetőségeknek, hogy miként tudnánk a mindennapjainkba beépíteni a környezettudatos szemléletmódot. A kulcs, a szeretet és a tudatosság.

A RENDEZVÉNY IDŐPONTJA: 2022. november 10. (csütörtök) 9:00 – 11:00

A RENDEZVÉNY HELYSZÍNE: MEGAKOM Stratégiai Tanácsadó Iroda, 4400 Nyíregyháza, Kölcsey u. 28.

PROGRAM:

9:00 – 9:10 Regisztráció

9:15 – 9:45 Zero Waste – csomagolásmentes mozgalom; Az első lépések a hulladékmentesebb élet felé. - Szilágyi Nerina, a „Stelázsi” Nyíregyháza első csomagolásmentes bolt tulajdonosa és megálmodója

9:50 – 10:20 Környezetbarát szépségápolás; Szépségápolás környezettudatosan. Zero Waste a szépségiparban. A gyógynövények újragondolása a szépségiparban - Tóthné Balogh Mária, vegyész-fitoterapeuta, a Marcsiszappan műhely és MagicHerb termékcsalád megálmodója és tulajdonosa

10:25 – 11:00 Interaktív beszélgetés; Kérdések-válaszok

11:10  Szendvicsebéd

Tóthné Balogh Mária előadása után Lenkey Péter, a Miskolci Zöld Kosár szakmai vezetője, bemutatja a Miskolci Kosárközösség csomagolásmentes megoldásait, valamint jó gyakorlataikat

Kérjük, részvételi szándékát jelezze a helyitermek@nyiregyhaza.hu e-mail címen vagy a +36 20/392-2067-es telefonszámon 2022. november 8. (kedd) 12 óráig.