Visszajöttek a meccsbe, de fordítani nem tudtak a Cápák a fővárosban

Nyíregyházi kosárral indult a Blue Sharks MAFC elleni találkozója, de arra senki nem gondolt, hogy percekig ez a két pont áll majd a nyíregyháziak neve mellett. Pedig ez történt, 11-2-re vezettek a hazaiak, sőt a folytatásban tovább nőtt a különbség. 35-16 után viszont megérkezett a meccsbe Siska János együttese, és a második negyedben sokat faragott hátrányából, majd a nagyszünet után Bus Iván kosarával egyenlített! A vezetést nem sikerült átvenni, mert Garamvölgyi ismét hét pontos előnyhöz juttatta a MAFC-ot 50-43-nál, de Bazsó Brúnó előbb egy duplával majd egy triplával hozta közelebb a Nyíregyházát, Mokánszki Máté pedig egyenlített 53-53-nál. Ettől kezdve szoros volt az állás, bár az utolsó játékrész elején jobban kezdtek a fővárosiak. Locke kosaraival tartotta a lépést a Nyíregyháza, de egyenlíteni nem sikerült, mert a másik oldalon Washingtont nem tudták tartani a mieink, így a MAFC megnyerte a találkozót.

MAFC – Nyíregyháza Blue Sharks 82-73 (28-12, 13-22, 14-21, 27-18)

Nyíregyháza: Bazsó 14, Fazekas 3, Locke 30, Tóth 9, Czura 1

Csere: Bus 14, Sitku M. , Czinger , Mokánszki 2, Oláh

vezetőedző: Siska János