Videó! – Ha kíváncsi a Nyíregyházi Állatpark kis bölényének első lépéseire, kattintson!

Videó! – Ha kíváncsi a Nyíregyházi Állatpark kis bölényének első lépéseire, kattintson!
Fotó: Facebook / Nyíregyházi Állatpark. Készítette: Kohut Árpád

Ahogy arról két hete már tudosítottunk, két borjúval gyarapodott a Nyíregyházi Állatpark európai és amerikai bölénycsordája. Mindkét utód egy héten belül jött világra: az európai bölénybikának és a két tehenének a most született kis bikával együtt már négy borja van, az amerikai bölényeknél egy ivarérett hím és három nőstény mellett egy üszőborjú jött világra.

Az európai bölény a kontinens legnagyobb szárazföldi emlőse, amely állatkertek nélkül ma nem létezhetne a szabad természetben. A középkori krónikákban még sűrűn szerepelt a bölény, a feljegyzések szerint a faj egyedei egészen a 18. századig éltek Magyarországon, az utolsó példányt 1790-ben ejtették el.

A kis bölény első lépéseiről a Nyíregyházi Állatpark Instagram felületén osztott meg szívmelengető videót, érdemes megtekinteni!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sostozoo #nyiregyhaziallatpark #europeanbison

Nyíregyházi Állatpark (@sostozoo) által megosztott bejegyzés, Jún 23., 2019, időpont: 9:59 (PDT időzóna szerint)