Vereséggel zárt a Szpari - ötödik lett a bajnokságban a Nyíregyháza

Szolnokon lépett pályára a bajnokság utolsó mérkőzésén a Nyíregyháza Spartacus. Rubus Tamás sérülés után visszatérve kezdett, a fiatal Starosta Dávid újból lehetőséget kapott. A fiatalok közül Tóth Ádám és Végső Előd csere volt.

Szolnoki MÁV - Nyíregyháza Spartacus 1-0 (0-0)

Szolnok 700 néző

Jv: Böcskei Balázs (Király Zsolt, Dr. Bede Tamás)

Szolnok: Csáki - Molnár, Horgosi, Kenderes, Farkas A., Olasz, Csirmaz, Nyerges (Angyal 79.), Ágoston, Kánya (Pantovic 86.), Bonivárt

vezetőedző: Balogh Pál

Nyíregyháza: Jova - Rubus, Fodor (Végső 65.), Pejovic, Forró (Bajzát 77.), Kártik, Ötvös, Starosta (Pekár a szünetben), Farkas M., Rezes, Hornyák

vezetőedző: Bozsik József

Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók akik Szpari győzelemben bíztak. A meccs előtt ötven perccel egy kisebb zápor áztatta a pályát, de nem lett mély a talaj.

A Szpari kezdte a találkozót.

3. perc Starosta indította Hornyákot, picit hosszú volt a labda.

6. perc Forró beadása után Hornyák fejelt, a fiatal Csáki fogta a labdát.

8. perc Rezes passza után Forró lőtt, a kapusról kijött a labda, Ötvös ismételt, de ezt is hárította a hálóőr.

9. perc Olasz kapott sárgát műesésért.

11. perc Olasz fordult be, Kártik jó ütemben mentett. A szöglet után Nyerges labdája ment mellé.

17. perc Hornyák lőtt fordulásból fölé.

20. perc Csirmaz, majd Kenderes, végül Olasz lőtt, szögletre pattant a labda.

29. perc Farkas A. lőtt egy lecsorgó után, Rubus blokkolt.

32. perc Rezes labdája után Hornyák került gólhelyzetbe, mellé emelt.

35. perc Farkas Márk kapott sárgát.

41. perc Farkas Aurél is besárgult.

44. perc Rubus is lapot kapott.

45. perc Csirmaz is besárgult. Farkas M. fölé szálló szabadrúgásával ért véget az első félidő mely nem hozott gólt.

46. perc Pekár érkezett Starosta helyére a szünetben.

49. perc Rubus beadása után Hornyák veszélyeztetett, mellé ment a labda.

52. perc A meccs legnagyobb helyzete, Rezes indította remekül Hornyákot, utóbbi az ötös sarkáról mellé lőtt.

62. perc Pekár kapott sárgát.

65. perc Csere, a rúgást kapó Fodor Ferenc helyén Végső Előd a pályán.

70. perc Csirmaz pontos beadása után Kánya nagy helyzetben nem találta el a labdát.

74. perc Egy jobbról érkező beadást Hornyák kapásból lőtt fölé.

77. perc Bajzát Péter érkezett Forró Gyula helyére.

85. perc Rezes elé pattant a labda, de mielőtt lőtt volna szerelték, nagy helyzet volt.

88. perc Pantovic lőtt, Jova vetődve hárított.

89. perc Hornyák kapott sárgát.

91. perc Gólt lőtt a Szolnok. Csirmaz vett le egy labdát és 10 méterről a felső sarokba lőtt, 1-0.

Vége a mérkőzésnek, a hazaiak az utolsó pillanatban megnyerték a mérkőzést.

Bozsik József: - Az első negyedórában körülményesek voltunk, nehezen indult el a csapat. A folytatásban kiegyenlítődött a játék, de nagy helyzetek nem voltak. Szünet után már harminc percen keresztül domináltunk, de sajnos kihagytuk a helyzeteket, így a végén jött a számunkra negatív csattanó.

Balogh Pál: - Csalódott vagyok, mert bár nyertünk, ez nem jelentett bentmaradást. Sok tanulsága volt az elmúlt időszaknak, mindenkinek megvan a felelőssége. Többször is a kezünkben volt a sorsunk, de nem éltünk a lehetőségekkel.