Vereség emelt fővel

Kecskeméten lépett pályára a Futsal NB-I 11. fordulójában az Á Stúdió Futsal Nyíregyháza. A két csapat között 11 pont volt a különbség a meccs előtt, így a hazaiak számítottak esélyesebbnek. Korán vezetést is szerzett a Kecskemét, Mányik bal oldali beadása után Hadnagy érkezett tisztán középen, és a kapuba passzolt a második percben. Gyügyei gyorsan egyenlíthetett volna, de nagyot védett Rigó, majd Ristic a másik oldalon a kapufát találta el. Pál szabadrúgásánál Hegyes hárított, majd az első félidő felénél lehozta kapusát Lovas Norbert, és mezőnyjátékost küldött be a támadásoknál. A 13. percben megduplázta előnyét a házigazda, Hadnagy bombázott középről a léc alá egy beadás után, megszerezve szezonbeli 11. gólját. Egy perccel később Hadnagy az előkészítésben jeleskedett, Pálnak adott jó labdát, aki az alsó sarokba lőtt, 3-0. Próbált szépíteni a Nyíregyháza, de 21 másodperccel a játékrész vége előtt Pál lőtt kapásból a kapuba egy szöglet után, így 4-0-val fordultak a csapatok.  
A második félidő Hegyes bravúrjával indult, majd a 24. percben Varga Dániel szerzett labdát a jobb oldalon, passza után Krajnyák Zsolt lőtt középről a kapuba, 4-1. Támadásban maradtak a mieink, de a kontrák veszélyesek voltak, Bencsik a kapufát találta el egy ellentámadásnál. Milovac lábáról szedte le a labdát a nyíregyházi kapus, a másik oldalon Kovács E. lövését hárította Nyerges. Jobb volt ekkor a Nyíregyháza, és az utolsó öt percben jött az 5-4 elleni játék. A 38. perc Kovács E. lőtt kapásból fölé, a másik kapunál Hegyes fejét találta el 5 méterről Hadnagy, ápolás után maradt a pályán a remekül védő nyíregyházi hálóőr. Több gól nem esett, a második félidőt megnyerte a Stúdió, és az újoncok közül a legkevesebb gólt kapta Kecskeméten, de a találkozó végén a hazaiak örülhettek. 

SG Kecskemét Futsal – Á Stúdió Futsal Nyíregyháza 4-1 (4-0)

Messzi István Sportcsarnok
Jv: Hartung Vilmos, Futó Tamás

Kecskemét: Rigó, Bencsik, Mánya, Hadnagy, Pál

Csere: Nyerges, Bíró, Kajtár, Ristic, Öreglaki, Milovac, Sánta, Szabó

Edző: Soltész Levente

Nyíregyháza: Hegyes, Ladányi, Varga, Krajnyák, Gyügyei

Csere: Kovács R., Petró, Gyulai, Kovács G., Lakatos P., Kovács E., Lakatos L., Pataki, Bagdi

Edző: Lovas Norbert