Vereség, emelt fővel
A Nyíregyháza sem tudta megállítani a Békéscsabát.

A  Békéscsabát fogadta a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Fatum Nyíregyháza. A vendégek Magyarországon több mint egy éve nem találnak legyőzőre, és most is végig vezettek az első szettben, de szoros volt az állás, csak 1-2 pont volt a Fatum hátránya. A hajrát azonban jobban bírta a Linamar-BRSE, és nyerte a játékrészt. A második szett is hasonlóan alakult, megint a végén volt pontosabb a Békéscsaba, és a nyíregyházi nevelésű Szakmáry Gréta vezérletével már 2-0-ra vezettek a vendégek. A harmadik játszmában több volt a pontatlanság hazai oldalon, így a vendégek megnyerték a találkozót, és előnnyel várhatják a január végi visszavágót.