Vereség  - a Zalaegerszeg elvitte a pontokat Nyíregyházáról

Az 5. fordulót rendezték a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Szpari harmadik hazai mérkőzését vívta.

Nyíregyháza Spartacus - ZTE 1-2 (1-1)

Városi Stadion 1180 néző

Jv: Oláh Gábor (Szécsényi, Kovács)

Nyíregyháza: Jova - Polényi Fodor, Pejovic, Forró - Nagy T., Ötvös (Dragóner 65.) , Gulyás (Pekár 80.) - Gyurján (Bakos 65.), Daru, Rezes

vezetőedző: Bozsik József

ZTE: Zöldesi - Lesjak, Kónya K., Devecseri, Hudák(Novák 53.), Gergényi, Balázs (Madarász 66.), Kiss, Babati (Popin 85.), Bedi, Gajdos

vezetőedző: Nagy Tamás

A Szpari kezdte a találkozót.

6. perc Szép Nagy Tamás szóló végén Polényi ívelte be a labdát, mentettek a vendégek.

8. perc Babati indult meg veszélyesen, Pejovic gyönyörűen szerelt.

10. perc Nagy helyzet, Zöldesi ütötte el a labdát egy beadásnál, Gulyás kapásból lőtt, a kapufát súrolva ment mellé a labda.

11. perc Daru készítette le lövésre a labdát, Rezes mellé bombázott.

12. perc Daru lépett ki és lőtt a kapuba, de lesről.

13. perc Nagy helyzet, Ötvös lépett ki de mentettek a védők a beadásánál. A szögletet Gulyás Máté végezte el és Fodor Ferenc talált a kapuba,1-0.

25. perc Balázs lőtt a kapuba, de les miatt kifelé szabadrúgás.

27. perc Remek hazai akció végén Daru lőtt, szögletre pattant a labda. A sarokrúgás után Ötvös lőtt, Zöldesi nagyot védett. Az újabb szöglet után hatalmas helyzet, de megint védett a kapus.

30. perc Egyenlített a ZTE, Balázs lépett ki középen, és higgadtan a kapuba lőtt, 1-1.

39. perc Ötvös lőtt fölé 22 méterről.

41. perc Veszélyes vendég kontra, Pejovic tisztázott középen a beadás után.

44. perc Polényi beadása után Daru fejelt, védett Zöldesi.

45. perc Darut rántották le az ötösön belül, elmaradt a büntető.

Vége az első félidőnek.

48. perc Gajdos lövését fogta Jova magabiztosan.

49. perc Nagy helyzet, Gulyás beadása után Rezes centikkel fejelt mellé.

51. perc Újabb nagy helyzet, egy lecsorgó labda után Gyurján kapásból lőtt mellé.

55. perc Megszerezte a vezetést a ZTE, Novák beadása után Forrót érintve került a kapuba a labda, 1-2.

61. perc Babati lövésénél pattant meg a labda, Jova védett.

67. perc Gulyás kapott sárgát miután eltalálta Zöldesi lábát.

72. perc Gulyás lőtt kapásból egy kipattanó után, mellé szállt a labda.

82. perc Bakos végezhetett el szabadrúgást 19 méterről, fölé csavart.

86. perc Bakos kapott sárgát egy belépő után.

88. perc Gajdos beadásáról Novák maradt le középen.

89. perc Kónya kapott sárgát.

91. perc Daru visszatett labdája után Bakos lőtt mellé.

93. perc Fodor lövése pattant szögletre. A sarokrúgás után nagy kavarodás, újabb sarokrúgás. Jova is előre ment, de nem sikerült egyenlíteni. A ZTE megnyerte a találkozót.

Bozsik József: - Igazságtalan a futball, hogy nem mi nyertünk, mert végig domináltunk. A ZTE elvétve jutott el a kapunkig, és mégis két gólt szereztek. Az első fél órában megvoltak a nagy lehetőségeink, ekkor lezárhattuk volna a mérkőzést. Még többet kell dolgozni, hogy átlépjük a saját árnyékunkatsokat, és nem a Zalaegerszeg ellen elveszített három pont miatt vagyok mérges, hanem a mosonmagyaróvári és a Cegléd elleni pontok hiánya miatt. Megérdemeltük volna a győzelmet, de az i-re nem tudtuk feltenni a pontot. Sűrű lesz a hét, a Monor ellen nyernünk kell, majd jöhet a Vasas elleni rangadó.

Nagy Tamás: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, de jól felkészültünk. Az elején jól kezdtünk bár a Nyíregyháza helyenkét nyomást helyezett ránk. Óriási szívvel és helyenként jól is játszottunk. Jó emberekkel dolgozom együtt, jó a közösség amit tovább segítenek ezek a győzelmek.