Vereség a nyitányon - kikapott a kézilabda együttes az Ózdtól

Vereség a nyitányon - kikapott a kézilabda együttes az Ózdtól

Elkezdődött a férfi kézilabda NB-I/B-s bajnokság, és a Nyíregyházi SN az ősi rivális Ózdot fogadta.

Több új játékos is debütált hazai oldalon, és Dobó négy góllal nyitott az első félidőben. Jól is játszott a csapat, 12-6-ra is vezetett, és ekkor senki nem gondolta, hogy egy olyan hullámvölgy következik, mely a meccs végéig kitart. Gadnai Attila bravúrjainak köszönhetően sokáig az ózdiak sem tudtak gólt lőni, a második félidő elején például hat percig. Elől viszont sokat hibázott a Nyíregyháza, és Manojlovity is mindent megfogott, így egy 2-9-es rohammal 14-15-nél már a borsodiak vezettek. Az utolsó 10 perc döntetlennel indult, de sok volt hazai részről az eladott labda, és a vendégek kihasználták a hibákat. A mieink mindössze öt gólt szereztek a második félidőben, így pedig nem lehet meccset nyerni. 

Nyíregyházi SN - Ózd 17-21 ( 12-9)

Nyíregyháza: Gadnai - Tamás, Pánczél, Stáb 3, Nyitrai, Dobó 4, Lestál 1

Csere: Nagy L. (kapus), Erdős, Gubó 4, Kurbely 1,  Varga 3, Vasas, Szűcs

Szakmai igazgató: Varga Zsolt