Vereség a horvátoktól - EL meccset játszott a női röplabda válogatott

Vereség a horvátoktól - EL meccset játszott a női röplabda válogatott

Újabb Európa-liga meccset játszott a magyar női röplabda válogatott. Ezúttal a Fatum Nyíregyháza liberója, Tóth Fruzsina nem lépett pályára, a nyíregyházi származású Szakmáry Gréta viszont igen, és ezúttal is a válogatott legeredményesebb játékosa lett. A horvátokat sajnos ezúttal sem sikerült legyőzni, igalmas meccsen kikaptak a mieink, de legjobb másodikként még továbbjuthatnak a sorozatban. 

MAGYARORSZÁG – HORVÁTORSZÁG 2:3 (–16, 20, –22, 23, –10)

Kaposvár, 1000 néző. 

MAGYARORSZÁG: Sándor, Nagy E. 8, Bokorné Liliom 9, Szakmáry 16, Pekárik 7, Tálas 4. Csere: Molcsányi (liberó), Török 1, Cicic, Németh A. 14, Dékány 7, Miklai. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

HORVÁTORSZÁG: Mlinar 17, Butigan 7, Fabris 26, Klaric 16, Dumancic 10, Deak 4. Csere: Sain (liberó), Stimac 1, Luketic 1, Strunjak 1. Szövetségi kapitány: Daniele Santarelli

Jan De Brandt: – Jól küzdött a csapat, partiban is voltunk a horvátokkal, de nem volt szerencsénk, gondolok itt Sándor Reni meccs előtti sérülésére. Nincs mit tenni, megyünk tovább, megpróbáljuk legyőzni kétszer az osztrákokat, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.

fotó: hunvolley.hu