Vereség a Honvédtól, búcsúzott a Magyar Kupától a Nyíregyháza Spartacus

A MOL Magyar Kupában a Budapest Honvéd volt a Szpari ellenfele.

Nyíregyháza Spartacus - Budapest Honvéd  1-5 (0-2)

Balmazújváros 1000 néző

Jv: Csonka Bence (Szert Balázs, Bornemissza Péter)

Nyíregyháza: Menczeles - Szabó B., Herczku(Szokol a szünetben), Jánvári, Galambos - Sigér, Paku - Zamostny (Gresó a szünetben), Vass,P.(Márkus 76.), Pócsik (Banyoi 60.) - Novák (Csörgő 60.)
vezetőedző: Szergej Pacaj

Honvéd:  Szappanos - Baráth, Batik, Lovric(Kovács 73.), Talys - Hidi (Machach 63.), Nono (Keresztes 83.), Nagy G. - Nagy D.(Bőle 73.), Eppel, Balogh (Kerezsi 83.)
vezetőedző: Horváth Ferenc

1. perc A Honvéd kezdte a mérkőzést.
2. perc Nagy D. csavarta kapura a labdát a 16-os sarkáról, centiket tévedett.
3. perc Novák veszélyes beadása után Paku elől mentettek a fővárosiak.
7. perc Egy balról érkező Talys beadás után Nagy D, lőtt 16 méterről, Menczeles nagyot védett, majd a  kapufáról pattant ki a labda.
20. perc Vass P. lőtt kapásból a hosszú oldalról egy beadás után, de elment a labda a kapu előtt keresztbe.
23. perc Egy szöglet után középen Hidi elé került a labda, aki 16 méterről a kapufát találta el.
26. perc Vezet a Honvéd. Balogh fordult be a 16-oson belül miután átvette a labdát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot 14 méterről, 0-1.
29. perc Eppel tört kapura középen, de Jánvári nagyot mentett.
30. perc Novák kapott sárga lapot.
31. perc Lovric zárkózott fel egy támadáshoz, Menczeles hárította lövését.
32. perc Egy kontra után Vass P. lőtt mellé 18 méterről.
35. perc Zamostny csavart fölé egy 22 méteres szabdarúgást.
37. perc Megduplázta előnyét a kispesti csapat, egy szabadrúgás után Baráth csúsztatott 2 méteres lesről a kapuba, de megadták a találatot,  0-2.
45. perc Az első félidő végére jutott egy veszélyes Szpari szöglet, de gól nem született, 0-2 az állás a szünetben.

50. perc Hidi helyzet után elkerülte a labda a kaput.
51. perc Nono szabadrúgása után Menczeles védett szépen.
57. perc Gól. Balogh lépett ki a leshatárról a bal oldalon, majd higgadtan értékesítette a ziccert, 0-3.
70. perc Újabb vendég gól. Egy szabadrúgás után Eppel elsőre még nem találta el jól a labdát, másodikra viszont igen a kaputól 10 méterre, és az alsó sarokba lőtt, 0-4.
80. perc Egy szöglet után ötödik gólját megszerezte a Honvéd, Batik érkezett középen, és a léc alá bombázott, 0-5.
84. perc Gresó lőtt mellé fordulásból, a kaputól 10 méterre.
86. perc Gresó szép cselei után az utolsó pillanatban mentettek a vendég védők. A szöglet után gyors Honvéd kontra, Machach lőtt, Menczeles bravúrral védett.
88. perc GÓÓÓÓL! Szépített a Szpari, Gresó Mátyás szabadrúgása után Banyoi Andrei fejelt a kapuba, 1-5.
89. perc Galambos kapott sárgát.
Vége a találkozónak, a Honvéd győzött, és jutott tovább a MOL Magyar Kupában.
Szergej Pacaj:  - Az első félidőben sokáig úgy érzem egyenrangú ellenfelei voltunk a Honvédnak, helyzeteink is voltak, de aztán megérdemelten jutott tovább a fővárosi csapat.. Előrébb tartanak, mi pedig szeretnénk a következő bajnokin javítani.
Horváth Ferenc: - Úgy álltunk ma a mérkőzéshez, ahogy egy első osztályú csapatnak illik. Már a Ferencváros ellen is javult a játékunk, de helyén kell kezelni ezt a győzelemt. A támadójátékunk ma rendben volt, és nem volt ma kérdéses a továbbjutásunk.