Vereség a hajrában - a Vasas elvitte a pontokat Nyíregyházáról

A 8. fordulót rendezték a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus kezdőjében kapott helyet a betegség után meggyógyuló Pejovic Danilo.

Nyíregyháza Spartacus - Vasas 0-2 (0-0)

Városi Stadion 1800 néző

Jv: Takács Tamás (Csatári Tibor, Ifj. Varga Gábor)

Nyíregyháza: Jova - Svedyuk, Fodor, Pejovic (Busai 58.), Gulyás, Végső, Sinanovic, Kártik (Ötvös 79.), Kovács, Tóth B. (Kovác 67.), Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

Vasas: Rados – Szivacski, Viczián, Tóth B., Szilágyi (Torghelle 69.), Kovács M., Hinora, Szatmári L., Terbe, Balajti (Birtalan 56.), Lakatos (Hajdú 81.)

vezetőedző: Szanyó Károly

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

4. perc Kártik lőtt kapásból egy pattanás után 24 méterről alig mellé.

10. perc Balajti lőtt takarásból 16 méterről, Jova fogta a labdát.

15. perc Szatmári lépett ki nagy helyzetben, de az utolsó pillanatban sikerült szerelni. A Vasas támadó büntetőt reklamált.

24. perc Sinanovic beadása után Tóth B. fejelt, Rados fogta a labdát.

25. perc Sinanovic 30 méteres szabadrúgását fogta a vendégek kapusa.

30. perc Balajti lépett ki, cselezett, Pejovic pedig elhúzta a lábát, büntető. A 11-est Balajti lőtte, Jova Levente megfogta a labdát!

35. perc Terbe lövésébe vetődött bele Pejovic.

37. perc Sinanovic beadása után Tóth B. próbált fejelni, de végül a Vasas jöhetett szabadrúgással.

40. perc Hinora 22 méteres lövését fogta Jova.

41. perc Sinanovic elől Rados mentett, majd a másik oldalon Szatmári lövését tolta ki Jova.

44. perc Szatmári lőtt 14 méterről, Jova védett.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

47. perc Svedyuk lövéssel indult a második félidő, Rados védett. A másik oldalon Hinora indult, Pejovic az utolsó pillanatban szerelt.

48. perc Tóth B. kapott jó labdát középen, kapásból fölé lőtt 10 méterről.

53. perc Hinora lőtt fölé a 16-os sarkáról.

54. perc Hinora fejelt mellé egy jobbról érkező beadás után.

56. perc Hazai szöglet után Kártik emelte vissza a labdát, Fodor ollózása fölé szállt.

59. perc Szatmári csavart mellé egy szabadrúgást.

65. perc Tóth Barna és Viczián kapott sárgát kakaskodásért.

66. perc Sinanovic is besárgult.

70. perc Kis tűzijáték a Vasas kapuja előtt, de nem született gól. A másik oldalon Viczián fejelt fölé egy szöglet után.

71. perc Újabb lövések hazai részről, Kovác majd Busai is próbálkozott, lepattant a labda.

75. perc Kártik remek passza után Kovác lőtt, szögletre pattant a labda.

77. perc Rados bravúr, Busai lövését ütötte ki. A szöglet után Hornyák fejelt mellé.

78. perc Birtalan lőtt fölé kapásból.

83. perc Vezet a Vasas, egy szöglet után Tóth Bence lőtt a kapuba a hosszú oldalról, 0-1.

90. perc Újabb vendég gól, egy szöglet után Kovács Milán elé került a labda, aki a kapuba lőtt, 0-2.

Vége a mérkőzésnek, a Vasas megnyerte a találkozót.

Zoran: Spisljak: - Az első félidőben a Vasas, a másodikban mi voltunk veszélyesebbek. Fordulás után több helyzetünk volt, ellenfelünk ritkán jutott el a kapuig, de a kapott gól után elvesztettük a hitet, ezt pedig a Vasas kihasználta. Sokat tettünk, de keveset kaptunk ma.

Szanyó Károly: - Nagyon boldog vagyok, mert idén először nem kaptunk gólt. Próbáltuk a védekezést helyre tenni, a magas labdákat hatástalanítani, ez sikerült. Az első félidőben a büntető lélektani előnyt jelenthetett volna, de sajnos kimaradt.