Verebes István jelenének múltja: könyvbemutatóra (is) érkezik a színidirektor

Verebes István jelenének múltja: könyvbemutatóra (is) érkezik a színidirektor

Verebes István nyíregyházi hat évét követően, immár 23 éve él Zalában.

Saját bevallása szerint az a bizonyos hat év hozta el pályafutásán a fordulatot, alapozta meg döntéseit egy teljesen új értékrend szerinti élethez -, ami elvezetett jelenéig is. Elmondása szerint mindahányszor visszatér a városba, vagy csak találkozik régiekkel, az számára kizárólag fontos emlékeket idéz. Az idei Vidor Fesztivál alkalmával ÉLETMŰ-díjat kapott, ebből az alkalomból látogat vissza Nyíregyházára, ahol 16-án, szombat délután 4-kor erről is szót ejt, valamint tavaly decemberben és most, októberben megjelent két könyve kapcsán is beszélget múltról, jelenről, színházról és színészekről Gajdos Lászlóval és István Istvánnal a Bencs-villában.