Végveszélyben a háziorvosi rendszer?

A helyi politikus azt mondta, a FIDESZ elmúlt hat évében tovább folytatódott az egészségügy tönkretétele. Lövei Csaba tájékoztatójából kiderült, az Együtt adatigénylésére hamarosan napvilágra kerül az a titkos ÁNTSZ-jelentés, amely szerint a magyar kórházi osztályok kétharmada nem felel meg a pénztelenség miatt a követelményeknek. Hozzátette, a járóbeteg-ellátásban és a háziorvosi szolgáltatásban is óriási problémák vannak. Az Együtt megoldási javaslatairól Hajdu Nóra beszélt. Az elnökségi tag az ÁNTSZ-jelentésről azt mondta, súlyos visszásságokat tárt föl a jelentés az egészségügy területén. A politikus szólt az egészségügy területén általuk vélt szakemberhiányról, és arról, ha a háziorvosi praxisok helyzetét a kormány nem oldja meg, akkor négy év múlva közel 1 millió olyan ember lesz az országban, akinek nem lesz családorvosa, amely beláthatatlan következményekkel járhat.

Hajdu Nóra, az Együtt elnökségi tagja azt mondta, úgy vélik, a kormánynak támogatni kellene a csoportpraxisok, praxisközösségek létrehozását, és még az idei évben emelni kellene közel 25 százalékkal a praxispénz nagyságát. Hozzátette, a háziorvosi, szakorvosi képzésnek a kereteit közel a duplájára kellene emelni és a háziorvosokat az iparűzési adó fizetése alól mentesíteni kellene. Hajdu Nóra elmondta, ezek mind tűzoltó jellegű javítási lehetőségek, a kormánynak kötelessége lenne az egészségügyet átfogóan megreformálni.