Van már programod? Ajánlunk egyet: virtuális időutazás és adventi fények Nyíregyházán!

Repülj vissza az 1900-as évek elejére és less be Nyíregyháza múltjába! - ismét virtuális időutazásra hívja az érdeklődőket a Nyíregyházi Turisztikai Iroda.

Tavaly debütált a Nyíregyháza múltját bemutató VR film, amellyel a régi, nyüzsgő belvárosi piaci életbe csöppenhetünk vissza. A filmben az 1900-as évek elején járunk, amikor még nem állt a Kossuth szobor és a Takarékpalota, viszont zöldség- és gyümölcsárusoktól volt hangos a tér, tejet, vajat, tojást kínáltak a kofák és a Városháza előtt gördült be a kisvonat.

 

A Nyíregyházi Turisztikai Iroda megbízásából készült 3 perces VR film 2023. december 20-ig minden szerdán 16:00-17:00 óráig ingyenesen megtekinthető a Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban.

A virtuális időutazás előtt érdemes a templom toronykilátójába is felkapaszkodni, ugyanis a kilátást ebben a hónapban az adventi fények teszik még különlegesebbé.