Útinfók – Folyamatosan zajlanak a munkálatok a Benczúr téren

A Bessenyei tér Móricz Zsigmond Színház felőli oldalán szeptember 7-től (hétfő) az útépítési munkálatokat újból teljes útlezárás mellett végzik.

Ez az oldal gépjárművel átmenetileg nem lesz megközelíthető. Ezzel egyidőben lezárásra kerül a forgalom elől a Színház utca Bessenyei tér felőli vége. A normál esetben egyirányú Színház utca a munkálatok ideje alatt zsákutca lesz kétirányú forgalommal, 30 km/h sebességkorlátozás mellett. A korlátozások várhatóan november végéig lesznek érvényben.

A Bessenyei tér keleti oldalán (Kormányhivatal Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztály felőli oldal) az útépítési munkálatokat továbbra is szakaszosan, teljes útlezárás mellett végzik, kezdődően a Bessenyei tér 6. számtól a Bethlen Gábor utcáig terjedő területen. Ez a szakasz gépjárművel átmenetileg nem megközelíthető. A Széchenyi utca – Bessenyei tér 6. sz. közötti szakasz zsákutca, a kétirányú forgalom 30 km/s sebességkorlátozás mellett biztosított, megállni tilos, valamint útszűkület jelzések vannak továbbra is érvényben.

A Benczúr tér Kölcsey Ferenc Gimnázium felőli oldalán ugyancsak szeptember 7-től (hétfő) a Széchenyi utca – Báthori utca közötti szakaszon teljes útzár lesz érvényben. A tér ezen oldalának megközelítése kizárólag célforgalom esetén a Báthori utca irányából lesz lehetséges, kétirányú forgalom biztosítása, valamint 30 km/h sebességkorlátozás mellett. A korlátozás ezen a szakaszon várhatóan október közepéig lesz érvényben.

A Benczúr tér Jósa András Múzeum felőli oldalán útszűkületre, félpályás lezárásra kell számítani, megállni tilos jelzés, valamint 30 km/h-s sebességkorlátozás van érvényben.

Kérjük, aki teheti válasszon másik útvonalat!

Az aktuális munkálatokról és az azzal járó forgalomkorlátozásról, vagy azok feloldásáról folyamatosan tájékoztatást adunk.