Utánpótlás válogatottak tornája

Utánpótlás válogatottak tornája
Utánpótlás válogatott kosárlabda tornát rendeznek Nyíregyházán. Az U18-as fiúcsapat ellenfele Szlovákia, Ausztria és Románia lesz.

A „B” divíziós Európa-bajnokságra készül a magyar fiú U18-as kosárlabda-válogatott. Április 2–4. között a szabolcsi megyeszékhelyen vesz részt egy nemzetközi felkészülési tornán az együttes, melyet Ferenczi Tamás személyében nyíregyházi szakember irányít.

– Szlovákia, Ausztria és Románia lesz az ellenfelünk. Nagyon fontos, hogy minél több felkészülési mérkőzést játszhasson a csapat az EB előtt. Sajnos sérülések és betegségek miatt több játékos is hiányzik majd, de így azoknak is lehetőséget adhatunk, akik egyébként kevesebbet szerepelnének – mondta Ferenczi Tamás szövetségi edző.

Ferenczi Tamás munkáját a Marso-NYKK korábbi trénere, Horváth Imre segíti. A felkészülési tornát a Nyíregyházi Kosársuli rendezi, a mérkőzéseket pedig a Szent Imre iskola tornacsarnokában tartják.

D. L.