Ünnepi fények, forgatag és programok nélkül – Tíz kilométernyi fényárban úszik a város
Fotó: Szarka Lajos

Tekintettel a járványhelyzetre, idén elmaradnak az adventi programok és az adventi vásár a Kossuth téren. Ebben az évben az ünnep hangulatát a díszkivilágítás és a Város Karácsonyfája biztosítja majd a belvárosban.

A Kossuth tér és a környező utcák mintegy tíz kilométernyi fénnyel lettek feldíszítve, ebből három km díszíti azt a 17 méter magas feketefenyőt, amely lakossági felajánlásnak köszönhetően lehet ebben az évben a Város Karácsonyfája. A városházát most több fény ékesíti, a főtéren hárommal több óriás fát díszítenek világító gömbök, a Városalapítók szobrának környezetében lévő fél tucat fa is ünnepi díszbe öltözik.

A Városháza dísztermében évről-évre megrendezett "Varázslatos Karácsony" kiállításokon mindig szaloncukorral kedveskedtek az oda látogató legkisebbeknek. Most ez a kiállítás is elmarad, de megőrizve a hagyományt az önkormányzat eljuttatja a csemegét a nevelési intézményekbe.