(Újra ránk köszönnek az őszi nap napsugarai, érdemes lesz kiélvezni)

Újra ránk köszönnek az őszi nap napsugarai, érdemes lesz kiélvezni

Szep 24, 2022

Szombat délelőtt még melegebb levegő érkezik Magyarország területére, de a hétvége második felétől újra változatossá válik az időjárás – írják az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.  

Szombaton még előoldali áramlással pár fokkal melegebb levegő érkezik Magyarország területére, de vasárnaptól újra változatossá válik időjárásunk – felhős, csapadékos időre számíthatunk.

A többórás napsütés mellett nyugat felől egyre több és vastagabb magasszintű felhőzet lesz felettünk, de emellett gomolyfelhők is képződnek. Délután már lesznek erősebben felhős tájak is, főként a Dunántúlon. Csapadék viszont nem várható.

(Forrás: OMSZ)

A déli, délnyugati szél szombaton a keleti megyék kivételével megélénkül, Zala megyében és környékén olykor meg is erősödik. A csúcshőmérséklet 17 és 23 fok között alakul.

Habár fronthatással nem kell számolni, a légkör magasabb szintjein zajló több fokos melegedés miatt az időjárás-változásokra érzékenyen reagálóknál meleg fronthatások tapasztalhatók.

Előző hír
Ittasan közlekedett elektromos rollerével – Eltilthatja a bíróság a járművezetéstől
Következő hír
Tovább fejlődik Sóstó

Kapcsolódó híreink