Újabb szoros meccs - A Pécs vendége volt a Hübner Nyíregyháza BS

Folytatódott a bajnokság a férfi kosárlabda Tippmix NB-I A csoportjában. A Hübner Nyíregyháza BS a Pécs vendége volt. Suarezre nem számíthatott a szakmai stáb. 

Az első negyed szoros volt, 10-11-nél még a mieink vezettek, de egy 10-0-s rohammal fordítottak a pécsiek. Főleg Brkic vitte a hátán a házigazdát, és pontjai mellett gólpasszokat is adott. A negyed végén előbb Johnson volt eredményes, majd Pipiras zsákolt, így öt pontra zárkóztak a Cápák. A lendület a folytatásban is megmaradt, és 24-23-nál egy pont volt csak a hátrány. Sőt, három perccel a második negyed vége előtt Johnson büntetőjével a vezetést is átvette a Nyíregyháza! Ettől kezdve felváltva estek a pontok. Egyik gárda sem tudott komolyabb előnyt szerezni, a mieinknél Leday és Bryce is többször pontosan dobott. 71-68 volt az állás a záró felvonás kezdetén. Johnson hármasa után a mieink vezettek, de rendre egyenlített a Pécs, majd fordított is. 81-78-nál jött egy hullámvölgy a nyíregyháziaknál, és nyolc ponttal meglépett a PVSK, de az utolsó percre sikerült kettőre csökkenteni a különbséget. Végül nagy csatában a pécsiek nyerték a találkozót. 

Pécsi VSK-VEOILIA – Hübner Nyíregyháza BS 93-85 (20-15, 27-31, 24-22, 22-17)
Nyíregyháza: Johnson 24/6, Bryce 23/9, Pipiras 15/9, Mokánszki 3, Leday 20/3
Csere: Anda, Kiss, Bazsó
Vezetőedző: Pethő Ákos