Újabb elismerés a környezettudatosságért Nyíregyházának!

A Holnap Városáért Díj 2023 egyik díjazottja lett Nyíregyháza! A nemzeti fenntartható városdíj célja – mely a City Hungary által alapított elismerés – olyan hazai és nemzetközi modellek, tapasztalatok bemutatása, melyek már eredményt hoztak, hisz közös érdek a magasabb életminőség elérése. Örömmel jelentjük be, hogy 2023-ban a Mozgásban a város kategória egyik díjazottja önkormányzatunk lett!

Az elismerést olyan programokért adományozzák, melyek az embereket és közösségeket arra ösztönzik, hogy a fenntartható utazási/szállítási formát használják a káros környezeti hatás csökkentése érdekében, nem véletlen, hogy nálunk a környezettudatos, kerékpárbarát programot emelték ki. Nyíregyháza ebben is élen jár, hiszen a megbecsülést összességében olyan projektek miatt érdemeltük ki, mint például a kerékpáros közlekedés fejlesztése, a zöld város, vagy éppen a barnamezős területek rehabilitációja. Az elismerést a Pályázatok és Projektmenedzsment Referatúra kolléganője vette át december 4-én, Budapesten.

Minderrő Nyíregyháza polgármestere, Dr. Kovács Ferenc számolt be a legnagyobb közösségi oldalon.