Új tisztifőorvos Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében – A kormánymegbízott adta át a kinevezést

Új tisztifőorvos Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében – A kormánymegbízott adta át a kinevezést
Dr. Szabó Tünde orvosi diplomáját a Debreceni Orvostudományi Egyetemen szerezte.

Román István, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kormánymegbízottja 2019. március 25-i hatállyal Dr. Szabó Tündét nevezte ki a Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának vezetőjévé, megyei tisztifőorvossá.

Az erről szóló okmányt a főosztály állománygyűlésén március 26-án adta át a kormánymegbízott az új főosztályvezetőnek.

Dr. Szabó Tünde orvosi diplomáját a Debreceni Orvostudományi Egyetemen szerezte, 1992-ben anasthesiologia- intenzív therápia szakvizsgát, majd 2008-ban háziorvostan szakvizsgát tett. 1999-ben népegészségügyi szakember képzettséget szerzett. Orvosként dolgozott a Fehérgyarmati Városi Kórházban, a Nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban. 1994 és 2004 között a DEOEC Egészségügyi Főiskolai karának szakigazgató helyettese, majd a Népegészségügyi Tanszék vezetője, főiskolai docens. 2004-től vállalkozó háziorvos.