Új pihenőpark létesült a „Kiserdők” területén: modern, felszerelt játszótér és pihenőpadok

Új pihenőpark létesült a „Kiserdők” területén: modern, felszerelt játszótér és pihenőpadok
Fotók: Szarka Lajos

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata még 2017-ben 100%-os intenzitású TOP-ospályázatot nyert, melynek köszönhetően megújult a Szabadtéri Színpad, most pedig megvalósult a város közkedvelt rekreációs területének, a „Kiserdőknek” - a Mák, a Géza, a Nefelejcs és a Hunyadi utcák által határolt terület - a funkcionális bővítése több mint 50 millió Ft uniós támogatással.

A fejlesztés során megújult a zöldfelület, árnyékoló, lombhullató, többszintes zöldfelületeket alakítottak ki.

Új, több korcsoportos, sokfunkciójú játszótér épült, amely két, homok eséscsillapító felülettel ellátott játszórészből áll. Ezeket burkolt pihenő és gyalogút felület választja külön. A kihelyezett padok, asztalok, hulladékgyűjtők, információs táblák és új kerékpártároló komfortosabbá teszik a pihenését, kikapcsolódást.

A játszótértől gyalogút vezet a kiserdőig, ott csatlakozva az erdőn átvezető ösvényhez. A játszóteret és a gyalogutat fasorok, facsoportok és cserjesorok veszik körül.

A vagyonvédelemről térfigyelő kamerák gondoskodnak.

 

Kivitelezés szerződéses összege: nettó 43.904.980 Ft + ÁFA

Kivitelezés megvalósítási ideje: 2019. augusztus – 2019. november