Új feladó a Fatum Nyíregyházánál - Edzőmeccset játszottak a röplabdások

A sérült Genesis Francesco, Pintér Andrea és Lacombe Zsófia nélkül utazott Újpestre a Fatum Nyíregyháza. A csapattal tartott viszont a szlovén válogatott feladó Sara Najdic, aki  Zuzanna Szalbierz helyére érkezett.

Az első és a második játszmában jól játszottak a mieink, és magabiztosan nyerték a játékrészeket. A harmadik felvonásban végig vezetett a Fatum, és már-már zsebben érezték a lányok a győzelmet, de ekkor túlzottan kiengedtek amit kihasználtak a lilák és fordítottak. A negyedik szett ismét a Nyíregyháza sikerét hozta, a csapat így magabiztosan győzött. 

UTE – Fatum-Nyíregyháza 1-3 (-21, -20, 26, -19)
Fatum: Radosova, Ortiz, Inneh-Varga, Vasileva, Lászlop, Najdic Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Fusch

Németh Szabolcs vezetőedző: - Nagyon hasznos mérkőzés volt, bár vannak sérültjeink. A taktikai elemek gyakorlásán volt a hangsúly, volt hogy játszma közben váltottunk. Az első két szettet végig koordinálva hoztuk, a hamradik játszmában vezettünk, de aztán érthetetlenül leült a csapat. A negyedik felvonásban viszont ismét jól játszottunk, így összességében elégedett vagyok.