Tüzelővel segít a NYÍRVV a rászorulóknak

Tüzelővel segít a NYÍRVV a rászorulóknak

Több mint négyezer mázsa, gallyazásból, elöregedett fák kivágásból származó tüzelőnek való várja a rászorulókat a NYÍRVV udvarán. A szociális fához igénylés alapján lehet hozzájutni. A fa elszállítása és felvágása ugyan pénzbe kerül, de még így is a piaci ár egy harmadából kijön a tüzelő. Az igényléseket a korábbi gyakorlatnak megfelelően a Humán-Net Alapítványhoz kell eljuttatni. Az elbírálást követően a NYÍRVV Nonprofit Kft. központi telephelyén hétfőtől-csütörtökig vehető át a tüzelőanyag.

Kattintson!

Az ágazatvezető arról is beszámolt, hogy a NYÍRVV tűzifa készlete lehetővé teszi, hogy a korábbi évekhez képest – amikor 3 mázsa fát kaphattak a rászorulók – idén 5 mázsára emeljék a hátrányos helyzetűek számára kiosztott mennyiségét. A tervek szerint 3500 mázsát a szociálisan rászorulók között osztanak szét, ezret pedig a rendkívül hideg időjárás esetén a krízishelyzetbe kerülők számára különítenek el.

Z. Pintye Zsolt