Tükör akció Szabolcsban

Az év végi ünnepek környékén román rendőrökkel is találkozhatnak magyar kollégáik oldalán Szabolcs-Szatmár-Bereg megye idegenforgalmilag frekventált pontjain, míg a határ túloldalán ugyanígy magyar egyenruhások teljesítenek közreműködő jelleggel szolgálatot. A már hagyományos „tükör akció” elsősorban a lakosság és a turisták kényelmét szolgálja - a nyelvi nehézségek leküzdésével például gyorsabban túleshetnek egy esetleges rendőri intézkedésen. Karácsony előtt Fehérgyarmaton, Vásárosnaményban és Nyíregyházán szerveztek közös szolgálatot, a későbbiekben Mátészalkán és Nyírbátorban lehet számítani a magyar és román rendőrök közös járőrözésére.

Az ünnepek kapcsán megnövekvő határforgalom és a belföldi közlekedés kezelése, a közúti balesetek megelőzése a rendőrség számára kiemelt feladat. Fokozottan figyelnek az illegális migráció és a hozzá kapcsolódó bűncselekmények kiszűrésére, a zseblopások, autófeltörések, garázdaságok és más bűncselekmények megelőzésére, megszakítására is.