Trianoni Centenárium kiállításmegnyitó Nyíregyházán

Bár a Trianoni Centenáriumhoz kapcsolódó megemlékezéseket jelentősen korlátozta a világjárvány, a történelmi megemlékezés és tiszteletadás fontossága nem évül el. Éppen ezért a közönség számára ingyenesen látogatható vándorkiállítást tervezetten 2021. őszétől 2022. őszéig az ország 18 megyeszékhelyén, helyszínenként kéthetes időtartamokban tekinthetik meg az érdeklődők melynek tizennegyedik helyszíne Nyíregyháza.

Tematikus egységekre bontott tárlat idézetekkel, fényképekkel és videókkal jeleníti meg azt a folyamatot, ami a hazánk számára veszteséges és megrázó trianoni békediktátum aláírásához vezetett, ezzel még száz év távlatából is érezhető nemzeti fájdalmat okozva országunk egészének. 

A kiállításmegnyitó dátuma:

2022. május 9. hétfő, 13:00 óra

A kiállítás helyszíne:

Nyíregyháza - Váci Mihály Kulturális Központ épülete előtt (Szabadság tér 9.)

Köszöntőt mond Dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere.

A kiállítást megnyitja Farkas Sebestyén, a Terror Háza Múzeum történésze.

Közreműködik Kubinyi Júlia, népdalénekes és Keresztes János, színművész.