Továbbra is veretlen a Sunshine NYÍKSE a kosárlabda NB-II-ben

A Kiskunfélegyházát fogadta a Sunshine NYÍKSE a férfi kosárlabda bajnokságban. A vendégek egy  szűk, de erős kerettel érkeztek Nyíregyházára, de a mieink kezdője sem a megszokott volt.  A vendégek kezdtek jobban, és négy ponttal vezettek is az első negyed felénél, de a játékrész végére Zajácz triplájával és Földesi kosarával egy pontra zárkózott a hazai gárda.  A második negyedben viszont Vida kosaránál már a NYÍKSE vezetett 18-15-re.  Zajácz remekül dobott, a hazai pontok felét ő szerezte! Izgalmasan alakult a mérkőzés,  2-3 pontnál nagyobb különbség nem volt a csapatok között.  A negyed végén viszont nyílt az olló, sokat javult a nyírségi védekezés, és Balogh kosara után 34-24 volt az állás. Vida és Földesi is nagyot játszott, így a nagyszünetre komoly előnyt épített ki a NYÍKSE.  

A harmadik negyedben aztán az eladott labdák után közelebb került a Kiskunfélegyháza,  de a folytatásban ismét  10 pontra körülire nőtt távolság. 58-51-el kezdődött a záró felvonás. Négy perc alatt jelentősen nem változott a differencia, majd hat pontra olvadt az előny. Tóth higgadt volt a büntetővonalról, majd Vida villant háromszor,  és egy 9-0-ás rohammal bebiztosította sikerét a NYÍKSE, mely továbbra is veretlen a bajnokságban. 

Sunshine NYÍKSE – Kiskunfélegyháza  81-67 (14-15, 31-13, 13-23, 23-16)

NYÍKSE: Tóth 14, Zajácz 12/6, Skorcov 8, Bíró 3, Földesi 18/3
Csere: Csirpák, Vida 17/9 , Balogh B.7/3, Bolden 2

vezetőedző: Kovács Tibor