További részletek derültek ki az örökösföldi paneltűzről – 11 ember kapott füstmérgezést

További részletek derültek ki az örökösföldi paneltűzről – 11 ember kapott füstmérgezést
Részletek érkeztek szerkesztőségünkhöz a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelemtől

Nyíregyházán egy tíz emeletes társasház hatodik emeleti lakásában csaptak fel a lángok a Fazekas János téren kedd délután. A tűz tovább terjedt a felette lévő, hetedik emeleti lakás erkélyére is.

A tűzesethez a város hivatásos tűzoltói mellett, a baktalórántházi, a hajdúnánási, a nyíradonyi hivatásos, az ibrányi önkormányzati és a nyíregyházi önkéntes tűzoltók vonultak, a tűz oltását a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította. A beavatkozók a tüzet két vízsugárral oltották el, majd átszellőztették az épületet. A tűz oltásának idejére kilencven embernek kellett elhagynia a társasházat. A mentők egy embert súlyos sérülésekkel, további tizenegy embert füstmérgezés gyanújával szállítottak kórházba. A tűz keletkezési okát tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálják.

További részletek és helyszíni fotók itt!