Tovább robog a Szpari, már 11 tétmeccs óta veretlen a csapat
Fotó: PMFC

A 10. fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában, Pécsen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A hazaiaknál a múlt héten edzőváltás történt, Németh Zsolt irányította a Szpari ellen a PMFC-t. A mieinknél Nagy Dominik sérülése rendbe jött, így kezdett.

PMFC - Nyíregyháza Spartacus 0-4 (0-0)

Pécs 600 néző

Jv: Kovács Imre (Máyer Gábor, Nagy Viktor)

Pécs: Helesfay – Svedyuk, Majnovics (Varga 84.), Rácz L.(Gera 65.), Takács, Terbe, Hudák, Harsányi I.(Tóth-Gábor), Bachesz, Szabó M.(Vas 84.), Gyurkits (Bukovics 78.)

mb.edző: Németh Zsolt

Nyíregyháza: Fejér - Rjasko, Baki (Alaxai 52.), Gengeliczki, Farkas B., Toma, Kesztyűs (Sigér 67.), Nagy B., Nagy D.(Pataki 82.), Herjeczki(Gresó 67.), Géresi (Németh 82.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

Nyíregyházáról is érkeztek szép számban szurkolók a találkozóra.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc Szabó lőtt 14 méterről, Fejér védett.

5. perc Rjasko fejelt fölé egy szöglet után.

12. perc Harsányi lőtt az ötös sarkáról, Fejér ütötte ki a labdát. A szöglet után Terbe lövését is fogta a Szpari kapusa.

21. perc Nagy D. csavart mellé egy szabadrúgást.

30. perc Géresi adta be a labdát balról, Nagy D. elől mentettek a védők középen.

32. perc Nyíregyházi szöglet után Rjasko fejelt, Helesfay bravúrral védett a gólvonalnál.

38. perc Géresi próbált lecsapni Takács röviden hazatett labdájára, de mentett a pécsi kapus.

42. perc Nagy helyzet, Nagy D. lőtt 11 méterről az oldalhálóba egy szép csel után.

Vége az első félidőnek, nagyobb helyzetei a Szparinak voltak, de nem született gól.

47. perc Egy beadás után Fejér elütötte a labdát, majd Rácz nekiütközött. Mindkét játékost ápolni kellett.

60. perc Nagy B. kapott sárga lapot.

62. perc Fejér lépett ki jó ütemben a kapujából, majd Herjeczkit indította, aki elől szögletre mentettek.

72. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Megszerezte a vezetést a Szpari! Géresi Krisztián remek beívelése után Nagy Dominik fejelt a kapuba, 0-1.

76. perc Géresi szerzett erőszakosan labdát, középre gurított az érkező Gresó elé, aki elől a utolsó pillanatban mentettek a pécsiek.

77. perc Gresó lőtt az ötös sarkáról mellé.

79. perc GÓÓÓÓL!!! Letámadott a Szpari, Farkas Bendegúz szerzett labdát, majd Nagy Dominik tovább tette Géresi Krisztiánhoz, aki 16 méterről kilőtte a felső sarkot, 0-2.

80. perc GÓÓÓÓÓÓL! Ott a harmadik is! Géresi Krisztián passza után Gresó Mátyás lőtt középről a kapuba, 0-3.

91. perc Terbe kapott sárga lapot.

93. perc GÓÓÓÓÓÓL!  Megvan a negyedik! Gresó Mátyás szöglete után Németh Barnabás lőtt a kapuba, 0-4.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari.

Németh Zsolt: - Nem volt benne a meccsbe, hogy négy gólt kapunk, nem talált a Nyíregyháza rajtunk fogást. Sajnos az első találat után összeestünk, ugyanúgy, mint legutóbb. Biztos vagyok abban, hogy sokat számítana, ha egyszer vezetnénk, akkor átszakadna a gát.

Tímár Krisztián: - Nagyon boldogok vagyunk. Az első félidő nem volt az igazi, sok hibával játszottunk. A szünetben rendeztük a sorokat, és harapósabbak voltunk, majd szép gólokat lőttünk. Egy olyan csapat ellen lőttünk négy gólt, melynek nehéz a védelmét feltörni. Szeretnénk még tovább kitolni a veretlenségi sorozatot. Köszönjük a szurkolóknak, hogy átutazták értünk az országot, reméljük a hétvégén sokan eljönnek Balmazújvárosba is!