Törvényszéki hírek – Jogosítvány nélkül vezetett, majd elbújt a rendőrök elől

Törvényszéki hírek – Jogosítvány nélkül vezetett, majd elbújt a rendőrök elől
A Nyíregyházi Törvényszék közleménye

A Nyíregyházi Járásbíróság 2019. május 15-én 106.400 forint pénzbírságot szabott ki M. I. eljárás alá vont személlyel szemben járművezetés az eltiltás hatálya alatt szabálysértés elkövetése miatt.

A tényállás szerint M. I. eljárás alá vont személy 2019. május 14-én Nyíregyházán közlekedett az általa vezetett személygépkocsival, amikor az egyik utcán rendőr autót észlelt. Ekkor M.I. leparkolt az út melletti garázsbejáróban, és az autót járó motorral, nyitott ajtóval otthagyta, s elbújt egy bokorban. A rendőr járőr ekkor intézkedés alá vonta M. I.-t, s megállapította, hogy őt a Nyíregyházi Járásbíróság 2018. március 23-án jogerős ítéletével 1 év 6 hónap közúti járművezetéstől eltiltásra ítélte. Az eljárás alá vont személy cselekményével megszegte a KRESZ közúti közlekedésre vonatkozó szabályait.

A bíróság végzése jogerős.