Történelmi dráma a színházban

Történelmi dráma a színházban

Katica, a heilbronni kovácsmester egyetlen lánya megbabonázottan követi kedvesét, Sugár grófját szerte a birodalomban. Apja a megmagyarázhatatlan vonzódást ördögi praktikának véli, és feljelenti a grófot a vésztörvényszék előtt. A bírák az eredménytelen szembesítések és ködös visszaemlékezések után a döntést a szokásos istenítéletre bízzák.
Heinrich von Kleist Tűzpróba avagy a heilbronni Katica című történelmi lovagdrámáját próbálják a Móricz Zsigmond Színház művészei. Keresztes Attila, az előadás rendezője azt mondja: a színmű lovagdráma, de lehetne mai történet is, hiszen a szerző, aki egy szerelmi bánatba halt bele, őszintén beszél önmagáról, a szerelemről és a lélek vergődéséről. A heilbronni katica története valós érzelmeken alapul, ám a darab mégis, meseszerű.
A Tűzpróba avagy a heilbronni Katica című előadás premierjét január 17-én szombaton este 7 órakor tartják a Móricz Zsigmond Színház nagyszínpadán.