Tornagyőztes nyíregyházi lányok - Ausztriában a fiatal focisták

Tornagyőztes nyíregyházi lányok - Ausztriában a fiatal focisták

Rangos nemzetközi sportversenyt rendeztek a hétvégén az ausztriai Klagenfurtban. 15 sportágban mérték össze erejüket a United World Games keretében a versenyzők és csapatok, melyek a világ különböző pontjairól érkeztek.

Az U15-ös leány labdarúgásban két magyar gárda is indult, a Kelen SC és a Hatvan - utóbbit öt Szpari játékos is segítette: Czvik Petra, Szabó Jázmin, Katona Flóra, Kemenyiczki Laura és Tuza Petra. A mieink remekül kezdtek, előbb 3-0-ra verték az osztrák Haringsee együttesét, majd 6-0-ra legyőzték a német Neubulach gárdáját.

A szintén német Schwabener ellen 3-3 lett a végeredmény, a magyar rangadón a Kelen ellen pedig 1-0-ra vezetett a csapat a szünetben, a második félidőt pedig egy nagy vihar miatt nem lehetett már lejátszani. Az utolsó meccsen az osztrák DFC Leoben volt az ellenfél, és 3-0-ra a nyíregyházi lányok együttese győzött, mely így tornagyőztes lett!