Európa Játékok - nyíregyházi atléták is pályára léptek Minszkben

Európa Játékok - nyíregyházi atléták is pályára léptek Minszkben

Minszkben rendezik a második Európa Játékokat. 15 sportágban több mint négyezer versenyző áll rajthoz, és a magyar delegációnak két nyíregyházi atléta, Bakosi Péter magasugró és Tasi T. Dávid futó, valamint Bakosi Béla edző is tagja. Nos az atléták vasárnap már bemutatkoztak, és a magyar válogatott a második helyen végzett a selejtezőcsoportjában. Az Atlétikai Szövetség tájékoztatása szerint a legtöbb pontot csapatunknak Kerekes Gréta szerezte, aki 13.16-os idővel megnyerte 100 gátas futamát, míg Bogdán Annabella 54.70 méteres idei legjobbjával a második legjobb volt a gerelyhajítók között. Nguyen Anasztázia 617 centiméterrel zárt távolugrásban, Boros Bence 10.63-al ért célba 100 méteren, Farkas Petra pedig ugyanebben a számban 12.08-cal végzett a nőknél. Szeles Bálint 110 gáton 14.57-et futott. Ami a nyíregyháziakat illeti, Bakosi Péter 211 centimétert ért el magasugrásban, míg a 4X400-as vegyesváltónk Tasi T. Dáviddal ötödik lett, a záró, üldözéses váltóban pedig a második helyet kaparintottuk meg.