Top iskoláink vannak: több nyíregyházi intézmény is a legjobbak között

Top iskoláink vannak: több nyíregyházi intézmény is a legjobbak között

Idén is összeállították Magyarország legjobb középiskoláinak és általános iskoláinak rangsorát.

A legjobbiskola.hu portál középiskolákat értékelő rangsorában a nyíregyházi oktatási intézmények közül a top 150-ben szerepel a Krúdy Gyula Gimnázium (6 évfolyamos képzése a 7., 4 évfolyamos képzése a 8. helyen), és a Kölcsey Ferenc Gimnázium 4 osztályos képzése a 42. helyen. A „Legjobb általános iskolák” rangsorában a Kodály Zoltán Általános Iskola a 40., míg az Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Zelk Zoltán Angol és Német Kéttannyelvű Tagintézménye a 70. lett.

Az eredmény az elmúlt 5 év érettségi és kompetenciamérései alapján állt össze.