Többszörös visszaeső – Másfél évre börtönbe megy az autó ablakát betörő férfi

Többszörös visszaeső – Másfél évre börtönbe megy az autó ablakát betörő férfi
A Nyíregyházi Törvényszék közleménye.

A Nyíregyházi Járásbíróság 2019. március 14-én gyorsított eljárásban 1 év 6 hónap börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte K. N. vádlottat lopás vétsége miatt.

A tényállás szerint a vádlott 2019. március 12-én délelőtt Nyíregyházán kerékpárral közlekedett, és az egyik parkolóban megállt egy lezárt autó  mellett. Betörte a kocsi jobb első ablakát, és azon keresztül elvette az ülésről a sértett táskáját a benne lévő 17.500 forint készpénzzel, majd kerékpáron menekült a helyszínről. Útközben kivette a pénzt, a táskát pedig eldobta.

A többszörös visszaeső vádlott korábban több, hasonló jellegű bűncselekmény elkövetése miatt volt büntetve.

Az ítélet jogerős.