Több száz járatot törölt a Lufthansa
Több száz járatot törölt a Lufthansa

Több száz Lufthansa-járatot töröltek pénteken, mivel a pilóták egynapos sztrájkot hirdettek Németország legnagyobb légitársaságánál.

A légitársaság tájékoztatása szerint a munkabeszüntetés miatt mintegy nyolcszáz járatot kellett felfüggeszteni Frankfurtban és Münchenben. A fennakadások több, mint százezer utast érintenek. A Lufthansa jelezte, egyszeri 900 eurós emelést ajánlott fel, ez 5 százalékos emelést jelent a vezető pilóták számára és 18 százalékos emelést a szakmát kezdők számára.

A Vereinigung Cockpit pilótaszakszervezet azonban ennél többet szeretne: idén 5,5 százalékos emelést, 2023-ban pedig az inflációt meghaladó automatikus emelést szorgalmaz. Ezen túlmenően a pilóták új fizetési és szabadságolási rendszer kialakítását várják, de ez a légitársaság szerint körülbelül 40 százalékkal növelné a személyzeti kiadásokat, volumenében elérné a 900 millió eurót két év alatt – írja az  AP News amerikai hírügynökség.

hirado.hu