Több ezer rendőr lesz az utakon húsvétkor

Az egyenruhások elsősorban a közlekedők okmányait ellenőrzik, de a sofőröket meg is szondáztatják. Aki nem hajlandó, vagy nem tudja megfújni a szondát, azt azonnal vérvételre küldik. Az akcióban a Nemzeti Közlekedési Hatóság is részt vesz, mert a járművek műszaki állapotát is ellenőrzik. A rendőrség tájékoztatása szerint kisebb hiányosságok esetén a helyszínen kijavíttatják a hibát, azonban, ha úgy érzékelik, hogy valaki balesetveszélyes járművel közlekedik, akkor a helyszínen bevonják a forgalmi engedélyét. A közlekedési hatóság eddig az ellenőrzött járművek harmadánál talált valamilyen műszaki hiányosságot. A tavalyi húsvéti akcióban a rendőrök összesen 26 ezer járművezetőt szondáztattak meg. Közülük hatszázan vezettek ittas állapotban.

Z. Pintye Zsolt