Tizenkéthetes képzés indult

Az önkormányzati tűzoltóságokról érkezettek 12 hét alatt elméleti és gyakorlati szakmai képzésben részesülnek. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományából kerültek ki az oktatók, így a megyei főfelügyelők, felügyelők, parancsnokok is óraadóként járulnak hozzá a szolgálatparancsnokok mellett a képzés sikeréhez.
Egyebek mellett az oktatásban szerepel a munka, környezet, tűzvédelmi és egészségügyi alapok ismerete, az égéselmélet és oltóanyag ismeret elsajátítása, valamint a tűzoltás és műszaki mentés, továbbá a tűzmegelőzési alapismeretek is.
A képzésben résztvevők a veszélyes anyagok tulajdonságaival, valamint a szolgálatismeretekből is felkészítést kapnak a hírforgalmazás alapvető szabályai és a kisgépkezelői ismeretekkel együtt.
Jövő héten, Mátészalkán indul hasonló képzés 11 fő részére.