Tíz éves a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség Mandabokori Gyülekezetének nyári tábora

Tíz éves a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség Mandabokori Gyülekezetének nyári tábora
Fotó: Szarka Lajos

Immáron 10. éve szervezi a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség Mandabokori Gyülekezete a napközis tábort.

Kezdetben 12-15 gyermekkel induló tábor mára a "határokat feszegeti", hiszen 124 (3-12 éves korú) gyermek a közel fél hektáros területet belakja. Több mint 30 segítő - sokan a nyári szabadságukat erre a hétre veszik ki - fáradozik azon már hetek óta, hogy minden a legnagyobb rendben, gördülékenyen teljen a gyermekek számára.

További képekért kattintson a fotóra!

Fotó: Szarka Lajos

Minden reggel játékos tornával kezdünk, majd reggelizünk, aztán egy kis szabadjáték után készülünk az igei tanításhoz sok-sok énekkel. Meglepődve látom, hogy a gyermekek mennyire szeretnek énekelni, az imaház zeng a gyermekek örömteli éneklésétől. Egy-egy Jézussal kapcsolatos történetről tanulunk a gyermekekkel. Minden nap látványos programmal készültünk, többek között a Közút munkagépeit "próbálhatták" ki a gyermekek, buborékshow bemutatót láthattak, a tűzoltóság pedig egy óriási hab-partyt rendezett.

– osztotta meg velünk a tábori élményeket Zsarnai Krisztián, a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség esperese, parókus lelkésze.

Kapcsolódó galéria

Mandabokori Napközis Tábor 2019