Tíz éve volt az emlékezetes hókáosz

Szerdán lesz az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulója, ilyenkor pedig, akarva vagy akaratlanul, szinte mindig beszédtémává válik - ha csak egy gondolat erejéig is - a 2013-as nagy havazás. Akkora hó esett ugyanis, hogy a legtöbb március 15-i rendezvényt, köztük az állami ünnepségeket is lemondták. A Nyíregyházi Napló címlapon foglalkozott a témával „márciusi ifjak fagyoskodnak a főtéren, az elmaradt ünnepség helyszínét bő arasznyi hó borítja” címmel.

2013. március 14-én az éjszakai órákra a téli időjárás okozta közlekedési helyzet kritikussá vált. Nyíregyházán csütörtök este kezdődött a havazás, a városban és környékén 15-17 centiméteres hó hullott. Az orkán erejű széllökések miatt akkoriban több szakasz járhatatlanná vált. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, és városunk egyes részeiben több ezer háztartás maradt áram nélkül. Az országban összesen, mintegy 270 000 ember került veszélybe a márciusi ítéletidő miatt.

 

Az előrejelzések szerint jövő héten havazás nem lesz, de esőre és viharos szélre számítani lehet majd.