Terra Incognita

Terra Incognita

A Nyíregyházi festőművész legújabb kiállítását nyitották meg csütörtökön a Pál Gyula teremben. A tárlatot Verebes György festőművész, a szolnoki művésztelep vezetője nyitotta meg, Olajos Gábor gitárművész közreműködésével. A kiállítás január 11-ig várja az érdeklődőket Nyíregyházán a Vay Ádám körút 18-alatti kiállítóhelyen.

Kerekes Elek Győző (a megnyitó képeiért kattintson a fotóra)

Kerekes Elek Berecz András festőművész és Tóth Sándor szobrászművész szakkörében sajátította el a szakmai alapokat. Majd a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő-restaurátor szakán diplomázott, 1988-ban, ahol Klimó Károly és Veress Sándor voltak a mesterei. 1976-tól kiállítóművész. 1997-ben nyerte el Nyíregyháza Városi Díját. A budapesti Lurdy Galéria 1-3 kurátora volt, 1999-2001 között, és 2003-ban MAOE Nívódíjat kapott. Közben a nyíregyházi Galéria 1-3 kiállítótermét is vezette, 2006-2008 között. Tanulmányutat tett az Amerikai Egyesült Államokban, illetve Kanadában, Ausztriában, Görögországban, Németországban, Olaszországban és Svédországban. Ösztöndíjas is volt, valamint megkapta a Nyíregyháza Város Barzó Endre díjat, Nyíregyháza Közművelődéséért, 2006-ban.